Linkedin, league of legends, penis enlargement

Posted: 9 May 2012 in ITsec
Tags: , , ,

Jak informuje digitaltrends, rapid7 opublikowało raport o wykradzionych hasłach z linkedina (najpopularniejszego serwisu typu społeczno-pracowniczego).

To jest masakra. Najczęściej spotykane hasła powtarzalne w kontach to: 1234, sex, angel, devil, link, work, job, god. Nic się nie zmieniło od lat w takim razie i świadomość użyszkodników jest nadal ekstremalnie niska (gdyż kilkanaście lat temu trendami hasłowymi były te same zwroty, z wyjątkiem brakującego tutaj: qwerty i 1qaz).

Szukając super jasnego rozwiązania, przyszło mi do głowy natychmiast, to co można przeczytać w podręcznikach do IT sec, czyli uświadamianie użytkowników? I co? Nie minęło kilka dni, a w goOgle ten pomysł jest realizowany.

Gmail będzie informował o tym, że konto jest słabo chronione i w związku z tym, pojawi się komunikat, że “możesz stać się ofiarą ataku”. Jak pisze niebezpiecznik, nie oznacza to fizycznego ataku, lecz zachętę do poprawy bezpieczeństwa swojego konta (np. zmiana hasła na trudniejsze, autoryzacja dwuskładnikowa).

Skoro o autoryzacji dwuskładnikowej, to właśnie otrzymałem maila z Riot Games odnośnie tego, że konto League of Legends, mogło zostać zhackowane i proszą o zmianę hasła O_O.

Ciekawe czy Riot zabezpieczy się jak to zrobił Blizzard ze swoim battle.netem przed kilkoma laty i wprowadziło autentykator w postaci tokena.

Już odczuwam, że ktoś pozyskał mój adres e-mail niekoniecznie posiadając do niego jakiekolwiek dane hasłowe, jednakże odczuwam od wczoraj bardzo intensywny atak spamu zachęcający mnie do powiększenia penisa. Cóż za niegrzeczność, cóż za arogancja!

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s