This means WAR [update 20:15]

Posted: 22 January 2012 in ITsec
Tags: , , , ,

Haktywizm ostatnimi dniami znacznie podskoczył w związku z próbą podpisania przez różne rządy ustawy SOPA, PIPA, ACTA (zwał jak zwał w różnych regionach świata).

#AnonOps przeprowadzili kilka akcji od wczoraj, m.in sejm.gov.pl, ms.gov.pl. Akurat posiedziałem sobie u nich i patrzę, że leży także tusk.pl, prezydent.pl, zaiks.gov.pl, ale co ciekawe jak WP bez sprawdzenia informacji opublikowało, że blog Kasi Tusk leży, a tu bęc. To nie ten adres, w którym brakuje litery ‘e’.

Z innych ciekawych materiałów to Anonymous sami zachęcają do Ion cannonów w połączeniu z solidnym proxy, a rzeczywiście dokładając do tego ciekawskich użytkowników, którzy wchodzą na atakowane strony to robi się z tego niezły DDoS. Na 21:00 jest przewidziany spooory na europarl.europa.eu – ciekawym.

[19:24] Ok, teraz tak profilaktycznie denial na www.makelifeeasier.pl, czyli adres właściwy.

[19:46] Środowisko 1337 wnosi o zaprzestanie gówniarskich ataków przez aplikację na policja.pl, cbs.policja.pl – nie mają żadnego związku z podpisaniem ACTA, a tam można się doigrać.

[20:15] Boż. Jacyś gimnazjaliści wyczytali na kanale, że atak na europarl.europa.eu na 20 jest. Tylko nie doczytali, że z tyłu było napisane GMT i co? Jak to Polacy, zaczęli o 20:00 GMT+0 ;-). Jednak najlepszy był komentarz netpropheta (oficjalny członek anony) “Yeah, Polish guys, sooo, we can start then”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s